כירורגיית פה ולסת

את הטיפולים הכירורגיים, כמו גם את השתלות השיניים, בחיוך ראשון מבצע ד"ר ליאון גילמן, מומחה בכיר לכירורגיית פה ולסת בבית החולים רבין. הטיפולים הכירורגיים כוללים עקירות שיניים רגילות וכלואות, סילוק נגעים בעצם וברקמות הרכות, וחשיפת שן כלואה לצורך הזזתה למקומה בטיפול אורתודנטי.

השתלות שיניים

תפקידם של השתלים הדנטליים הינו להשלים שיניים חסרות ללא פגיעה בשיניים שכנות ובריאות. השתלים מהווים תחליף לתותבת נשלפת, או מסייעים לאחיזה טובה יותר של התותבת בפה. השתל מהווה תחליף לשורש השן. מדובר בבורג החלול בחלקו הפנימי ועליו ניתן להרכיב את השיניים החסרות.

חשוב מאד שאת ההשתלה יבצע רופא מנתח – כירורג פה ולסת או פריודונט (מומחה לרפואת חניכיים), שאלו הם מומחים בעלי הניסיון הרב ביותר בתחום. את השיקום, כלומר בניית השיניים על גבי השתלים, מבצעים אחד מהרופאים בצוות המרפאה. כולם בעלי ניסיון עתיר שנים בשיקום הפה.

השתלת שיניים

השתלת עצם והרמת סינוס

השתל הינו גליל עם אורך וקוטר המשתנים בהתאם לצורך, לכן העצם שאליה מוחדר השתל תהיה בגובה ובעובי מתאימים. כאשר העצם קצרה מדי או דקה מדי, ניתן להשלימה בשיטות שונות. כאשר החוסר קיים באזור השיניים הטוחנות של הלסת העליונה, אנו מרימים את רצפת הסינוס בעדינות וממלאים בעצם נוספת. מהלך זה מכונה "הרמת רצפת הסינוס" או "הרמת סינוס".

לפני ואחרי