רפואת שיניים אסתטית

רפואת השיניים המודרנית שמה כיום דגש יותר ויותר חזק על נושא האסתטיקה, הבא לידי ביטוי בתחומים רבים: כתרים וגשרים המתבצעים ללא בסיס מתכתי, ווים לתותבות מניילון מוקשה המחליפים את הווים המתכתיים ושלל חומרים מרוכבים, המשמשים לשחזורים בצבע השן, כאשר הם מחליפים את סתימות המתכת הישנות.

הכתרים מבוצעים על ידי סורק תלת מימד חדיש ביותר, הסריקה מגיעה ישירות למעבדה. שם הטכנאי משתמש בתוכנות מחשב מהמתקדמות ביותר ובמדפסת תלת מימד תוך שימוש בחומרים האיכותיים ביותר כגון זרקוניה וחרסינה. התוצאה מדויקת מאוד ואסתטית מאוד לחיוך מושלם.

ניתן לקרוא עוד על סורק הכתרים במאמר שכתב דר' עופר אלטברגר כאן

רפואת שיניים אסתטית

רופאי חיוך ראשון דואגים להתעדכן באופן מתמיד בתחום זה, המתחדש ללא הרף, כאשר המכשור והחומרים החדשים נרכשים לאחר בדיקה קפדנית של הפרסומים המדעיים.

אנחנו מתמחים בטיפול ב"פחדנים"
ילדים ומבוגרים רבים הזקוקים לטיפול שיניים אינם מגיעים אל רופא השיניים עקב פחד מהטיפול. הפחד מרופא שיניים אינו קשור לדפוס אישיות כלשהו ואינו ניתן לשכנוע בדרך הגיונית.

בחיוך ראשון אנו ערוכים עם פתרונות למפחדים ובהם שיטות הרפיה, טיפול בגז הצחוק (ניטרוס אוקסיד) וטיפול בהרדמה כללית. לפני הכול, אנו קשובים לרגשותיו של המטופל, ולכן גם אלו המעידים על עצמם כי הם הפחדנים הגדולים ביותר מספרים כי אצלנו הם עברו חוויה מתקנת.

לישראלים השוהים בחו''ל

רפואת השיניים הקיימת בישראל הינה מהמובילות בעולם המערבי, אולם המחירים של טיפולי השיניים בארץ זולים משמעותית ביחס לאלו שבחו"ל. כך התפתח ענף התיירות הדנטלית ורבים הם המגיעים לישראל ומשלבים את השהייה בארץ עם טיפול שיניים, או אף מגיעים במיוחד לשם קבלת הטיפול. בתוכם תיירים, אנשי עסקים וכמובן ישראלים השוהים בחו"ל.

כדי לתת מענה למצב זה, נערך צוות חיוך ראשון למתן טיפול שיניים מרוכז בזמן קצר תוך שמירה על רמה גבוהה של איכות הטיפול. את הטיפול ניתן לעבור גם תחת הרדמה כללית עם רופא מרדים והשגחה רפואית צמודה.

אבחון מוקדם של סרטן הפה

באופן טבעי, במקרים רבים, גידולים ממאירים בפה מאובחנים לראשונה על ידי רופא השיניים.
בחיוך ראשון כל מטופל המגיע לבדיקה ראשונה או לביקורת תקופתית עובר גם בדיקה של הרקמות הרכות – רצפת הפה, הלשון, החניכיים, החך והשפתיים.

כמו כן, אנו מצוידים בערכת בדיקה מיוחדת לנושא. הערכה מכילה חומר צבע לשטיפת הפה, פנס חד-פעמי שבעזרתו מאירים את חלל הפה לאחר השטיפה ומשקפיים עם פילטר לרופא לצורך זיהוי האזור הנצבע. במידה והבדיקה אינה שוללת תהליך גידולי, המטופל מופנה לביופסיה.

התקן דנטאלי נגד נחירות ודום נשימה

בחיוך ראשון אנו מתאימים התקן מיוחד המורכב על השיניים בלילה ומונע נחירות ודום נשימה בשינה. מדובר בפתרון חשוב לאחוז ניכר מהאוכלוסייה, הסובל מבעיות אלו (ויחד איתם סובלים גם בני זוגם) ופונים לעיתים לפתרונות ניתוחיים או ישנים עם מפוח.
את ההתקן מכין ד"ר עופר אלטברגר, שהשתלם בנושא זה בארה"ב.
מוזמנים לקרוא עוד על דום שינה ונחירות בדף הפייסבוק של דר' סנור ומאמר שפירסם ד"ר עופר אלטברגר כאן >>
מוזמנים לעקוב אחרנו בדף הפייסבוק של חיוך ראשון

לפני ואחרי