חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיננית בראשון לציון

תוכן עניינים

טיפול קבוע אצל שיננית – הרבה יותר מניקוי שיניים

כשתשאלו כל אדם ברחוב מה עושה שיננית, סביר להניח שתתקלו בתשובה השגורה "ניקוי שיניים". בדמיון יעלו מיד שיניים נקיות מהכתמים שנוצרים עליהן עם הזמן. בפועל, הטיפול אצל שיננית נועד לשמירה על בריאות השן ויש לו השלכות רבות נוספות, וחשובות בהרבה, מעבר להסרת הכתמים.

מהו ניקוי שיניים בפועל?

ה"ניקוי" הוא למעשה שתי פעולות: הסרת אבנית מהשיניים וניקוי החניכיים. מטרת הטיפול היא לסייע בטיפול בריח פה ומניעתו, עצירת דימומים מהחניכים, ובהגנה כללית על בריאות השן. אחת ההשלכות של הטיפול, היא גם הסרה של כתמים מהשן, כחלק מההגנה על בריאות השן.

כיצד ניתן להעלים ריח רע מהפה באמצעות הסרת אבנית מהשיניים?

נסביר זאת באמצעות סיפורה של אשה צעירה ואנרגטית, שהגיעה אלינו והתלוננה על בעיה נמשכת ומביכה מבחינתה של "ריח פה". היא כבר התגברה על מחסום הבושה והיתה אצל שינניות אחרות, אך הרגישה שלבעיה שלה אין פתרון. מה שהיא לא ידעה הוא, שברוב המקרים, בעיה של ריח לא נעים מהפה אכן נפתרת באמצעות הסרה יסודית של אבנית מהשיניים, אך נדרשת גם הקפדה על שמירה נכונה על היגיינת הפה, בהנחייתה המקצועית של השיננית, ושימוש באביזרים משלימים לניקוי בין השיניים. כעבור 3 חודשים היא חזרה לטיפול התקופתי וסיפרה באושר רב שהבעיה נפתרה!

באיזה אופן ניקוי החניכיים מסייע בעצירת דימומים?

אנשים רבים סובלים מדימום מהחניכיים בזמן צחצוח השיניים. הדימום מופיע בפתאומיות, אצל מי שלא חוו זאת קודם, וגורם לחשש רב. ברוב המקרים אין סיבה לדאגה. מדובר בדלקת מקומית שנוצרה בשל הצטברות פלאק בתוך החניכיים, כתוצאה מצחצוח לא עקבי של השיניים, אך במידה ואתם מקפידים לבקר אחת לחצי שנה אצל השיננית לצורך ניקוי החניכיים, סביר להניח שצחצוח יסודי ועקבי במשך מספר ימים יטפל בגורמי הדלקת, והדימום ייעלם.

טיפול שיננית בראשון לציון

מדוע חשוב להקפיד על טיפול תקופתי קבוע אצל שיננית?

כדי להבטיח הגנה מלאה על בריאות השן, מומלץ להגיע לטיפול תקופתי קבוע – אחת לחצי שנה – לצורך ניקוי החניכיים והסרת האבנית. מי שנמנע מכך, ומגיע רק אחת לכמה שנים, כשכבר "אין ברירה", כי רופאת השיניים לוחצת עליו, או כי חווה טיפול טראומטי בעבר, חייב להבין שככל שמרווחי הזמן בין טיפול אחד למשנהו גדלים, גם כך גדלים הנזקים, וככל שהזמן עובר, הנזקים עשויים להידרדר עד למצב בלתי הפיך.

באילו מקרים מומלץ להגדיל את תדירות הביקור אצל השיננית?

ישנן שתי אוכלוסיות שמומלץ שיגיעו לניקוי חניכיים והסרת אבנית בתדירות גבוהה יותר. הראשונה היא אוכלוסיית הנשים בהריון. השינויים ההורמונליים המאפיינים את תקופת ההיריון מובילים לנפיחות ודימומים בחניכיים ומומלץ להגביר את הטיפולים אצל השיננית. התייעצו עם השיננית שלכן מה התדירות המומלצת לכן באופן אישי. האוכלוסייה השנייה היא אוכלוסיית המעשנים. העישון מכתים את השיניים ופוגע בחניכיים, וגם למעשנים מומלץ להגיע בתדירות גבוהה יותר לטיפול.

מהם השיקולים בבחירת שיננית?

לפני הכל, חשוב לוודא שהשיננית שאצלה אתם מטופלים שולטת ברזי המקצוע ויודעת להנחות אתכם כיצד לשמור על היגיינת בין הטיפולים, באילו עזרים משלימים להשתמש וכדומה. אך חשוב לא פחות שהשיננית תדע להפוך את חווית הטיפול לנעימה ותעודד אתכם ליצור שיגרת טיפולים. מרפאת השיניים שלנו מתמחה לא רק בטיפול שיננית מקצועי, אלא באווירה מרגיעה, המסייעת להתגבר על החששות שעולים לעתים אצל המטופלים. מטרתה של השיננית שלנו היא לדאוג שהטיפול יתבצע בקצב שלכם, בעדינות ותוך הקשבה רבה לחששות ולצרכים שלכם, במיוחד אם חוויתם בעבר טיפול טראומטי.

טיפים חשובים להגנה על בריאות השן ושמירה על חיוך לבן ובריא:

1. הקפידו על צחצוח שיניים קבוע ונכון – יש לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום, ובצורה מסודרת: מתחילים מצד אחד של הלסת, ומתקדמים שתי שיניים בכל פעם עד לצידה השני. חשוב לזכור לצחצח גם מאחורי השן האחרונה בכל הלסתות. מי שיש לו שיניים שקועות ולא ישרות, הנוטות לצבור יותר אבנית, מומלץ שיקפיד לצחצח כל שן בנפרד. לבסוף, מאחר ומרבית החיידקים בפה שלנו מסתתרים על הלשון, חשוב לצחצח את הלשון. כיצד? מוציאים את הלשון החוצה ומצחצחים את גב הלשון.

2. ביחרו מברשת שיניים ואביזרי ניקוי משלימים – מומלץ לבחור מברשת שיניים עם ראש קטן, שיאפשר לכם להגיע ליותר מקומות בעת הצחצוח. את המברשת יש להחליף כל 3-4 חודשים ומומלץ להשתמש רק במברשת רכה או רכה במיוחד, כדי למנוע פגיעה בחניכיים. לבסוף, הקפידו על שימוש יומי בחוט או קיסם דנטלי על מנת לנקות את הרווחים שבין השיניים.

3. הקפידו על אורח חיים בריא – שתו מים, השתדלו להפחית אכילת סוכרים, הימנעו מעישון והקפידו על ביקורת שגרתית אצל רופא שיניים ושיננית. זיכרו כי הקפדה על אורח חיים בריא מסייעת גם היא בהגנה על בריאות השן.

צוות השינניות של מרפאת חיוך ראשון
דילוג לתוכן