רפואת הפה

מומחים לרפואת הפה

במרפאת חיוך ראשון עומד לרשותכם צוות שמספק מענה כולל לבריאות חלל הפה: רופאים עם התמחויות שונות כגון : רפואת הפה, אורתודנטיה, כירורגיית פה ורפואת חניכיים וכן שינניות מקצועיות. מדוע דרוש מענה רחב מסוג זה ולא רק "רופא שיניים"?

מידע כללי אודות רפואת הפה

חלל הפה הוא אזור מיוחד במינו בגוף. אזור זה מעורב בפעולות האכילה והשתייה, הנשימה, התקשורת הבינאישית (דיבור, הבעות פנים) ואף האסתטיקה. ממוקמים בו מלבד השיניים, גם החניכיים, הלשון, בלוטות הרוק ועור הלחיים. לא פחות חשוב – חלל הפה הוא חלק אינטגראלי ממכלול רחב מאוד, שהוא גוף האדם. לכן, רפואת שיניים צריכה לעתים לקחת בחשבון, מצבים רפואיים שמעבר לנושא השיניים עצמו. בין אם זה מצב כלל גופי דוגמת קרישת דם לא תקינה או מחלה באיבר ספציפי דוגמת דלקת שגרונית במסתם הלב. לשם ההמחשה: פצע בחניכיים עשוי להיות קשור למחלה כללית של מערכת החיסון כמו פמפיגוס, כתם לבן וקשה על השפה או על הלשון יכול להיות נגע סרטני מסוכן ביותר (סרטן הפה) השולח גרורות לכל הגוף. 

בהמשך לראייה מערכתית כזו, קבוצת מומחים להיבטים שונים של רפואת הפה יכולה לעבוד ביחד, לשם מתן פתרון מיטבי. כמו כן, הם עשויים לשתף פעולה במידת הצורך עם רופאים מתחומים אחרים, כגון רופא משפחה.

אנו מאבחנים ומטפלים במחלות קלאסיות הקשורות לחלל הפה ביניהם: יובש בפה, מחלה בבלוטות הרוק, פטרייה בפה – קנדידה, הרפס, אפטות, פמפיגוס וולגריס, ליכן פלנוס / פלאנוס, סרטן הפה, דלקת שגרונית של מסתם הלב ועוד.

פה יבש

אפטות בפה

תסמונת הפה השורף

מחלות פה וטיפול בהם

צוות המומחים לרפואת הפה של חיוך ראשון, כולל עשרה רופאי שיניים ושלוש שינניות. לרופאים תחומים שונים של מומחיות, אשר משלימים זה את זה. לצד ידע מקצועי נרחב, יש לנו גם ניסיון קליני רב. כמו כן, אנו מתעדכנים באופן שוטף בהתפתחויות המקצועיות בתחומי התמחותנו. תודות לכך, אתם נהנים ממענה מקצועי, עדכני ואיכותי.

רפואת הפה